Pomoc prawna dla Klientów indywidualnych

Klienci indywidualni mogą korzystać z porad prawnych dotyczących najróżniejszych obszarów życia codziennego. Udzielamy wsparcia w sprawach z zakresu m.in. prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, rzeczowego, własności intelektualnej i karnego. Świadczymy usługi polegające na doradztwie, sporządzaniu umów, pism procesowych oraz reprezentacji przed sądami i urzędami. W Kancelariach Adwokackich Łopatto ogromną wagę przykładamy do komfortu Klientów, a wszystkie rozmowy objęte są tajemnicą adwokacką. Ponadto, proponujemy różne metody rozliczenia: jednorazowe, godzinne lub wynagrodzenie od sukcesu.

 

Prawo rodzinne

Oferta Kancelarii w zakresie prawa rodzinnego obejmuje doradztwo i reprezentację Klienta we wszelkich sprawach rodzinnych. Specjalizujemy się w szeroko rozumianych sprawach małżeńskich (dotyczących majątku wspólnego małżonków, alimentów do małżonka, kosztów utrzymania rodziny, rozwodu, separacji, podziału majątku dorobkowego) oraz w sprawach związanych z rodzicielstwem (alimenty, władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem).

 

Prawo spadkowe

Oferta Kancelarii w zakresie prawa spadkowego obejmuje doradztwo i reprezentację Klienta we wszelkich sprawach spadkobrania ustawowego oraz testamentowego. Specjalizujemy się w postępowaniach dotyczących działu spadku, rozliczania długów spadkowych oraz w sprawach o zachowek. Nasi prawnicy podejmują się również doradztwa oraz reprezentacji procesowej na rzecz Klientów w sporach z podmiotami zajmującymi się nabywaniem i dochodzeniem wierzytelności wobec spadkobierców (pomoc w „uwolnieniu się od długów spadkowych”).

 

Prawo rzeczowe, w tym prawo nieruchomości

Zapewniamy kompleksową obsługę wszelkich spraw z zakresu szeroko rozumianego prawa rzeczowego – w zakresie ochrony własności, użytkowania wieczystego i posiadania nieruchomości. Nasza specjalizacja obejmuje sprawy dotyczące służebności gruntowych, osobistych oraz służebności przesyłu, w tym dochodzenie roszczeń za bezumowne korzystanie z gruntów pod liniami przesyłowymi.

 

Prawo własności intelektualnej

Kancelarie świadczą pomoc w zakresie prawa autorskiego, m.in. dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych wynikających z prawa autorskiego, sporządzania umów przenoszących własność autorskich praw majątkowych, umów o korzystanie z utworu oraz umów wydawniczych, ochrony dóbr osobistych takich, jak wizerunek, cześć, renoma, prywatność oraz E-commerce (m.in. świadczenie usług drogą elektroniczną oraz ochrona konsumenta).

 

Prawo cywilne

W kancelarii przyjmują również adwokaci specjalizujący się w prawie cywilnym. Pomagają w sprawach związanych z prawem rzeczowym, zobowiązaniami majątkowymi czy spadkiem, a także odnoszących się do prawa rodzinnego i handlowego. W kwestiach podlegających prawu cywilnemu najczęściej zajmujemy się opiniowaniem umów i ich przygotowywaniem, regulacją stanu prawnego osób i nieruchomości oraz poradnictwem dotyczącym spadków.

 

Prawo ruchu drogowego

Udzielamy pomocy prawnej osobom, które uczestniczyły w wypadach drogowych, zarówno poszkodowanym, jak i sprawcom wykroczeń. Prawnicy z Kancelarii Adwokackich Łopatto na terenie Szczecina mogą pomóc w sprawach z zakresu prawa drogowego dotyczących:

  • zatrzymanego prawa jazdy,
  • zakazów prowadzenia pojazdów,
  • kierowania samochodem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
  • obrony przy oskarżeniach o spowodowanie wypadków.

Nasi prawnicy mają duże doświadczenie i będą służyli wsparciem nawet w najbardziej skomplikowanych sprawach.